Студент ННІ УФСК взяв участь у програмі “Erasmus+”

Артем Новіков, який навчається на спеціальності «Реклама та PR у медіагалузі», відвідав Іспанію в межах молодіжного обміну в січні цього  року. Про це повідомляє наш кореспондент.

За словами студента, долучитися до практики молодіжних обмінів “Erasmus+” КА1 напряму «Mobility – young people» «Mixed up» вдалося завдяки Черкаському молодіжному ресурсному центру. Деякі ГО співпрацюють між собою і в разі необхідності можуть запрошувати волонтерів із українських установ. «Так я вперше потрапив у Польщу. Щодо Іспанії, то представники ГО із Запоріжжя запропонували мені на конкурсних засадах заповнити анкету англійською, отже мінімальні знання іноземної мови обов’язкові для таких проектів», – зазначив студент.

Метою поїздки став молодіжний обмін, що об’єднав людей, небайдужих до проблем дискримінації за різними ознаками. Під час проекту учасники об’єднувалися у міні-групи, що мали моделювати різні ситуації із життя соціуму.

«Після цього ми мали обговорити, що побачили, як це зрозуміли, й найголовніше, як реагувати й діяти в різних ситуаціях, пов’язаних із дискримінацією. В останні дні проекту ми знімали ролики на соціальну тематику. До речі, саме тут і знадобилися мої знання, які я встиг отримати в ННІ УФСК. Відеомонтаж, сюжет, постановка сцени ролика – невід’ємна частина діяльності рекламника», – зазначив Артем Новіков.

До проекту долучилися ГО та молодь з Іспанії, Італії, Словенії, Естонії та України. Українським спонсором стала ГО «Stella» – вона взяла на себе організаційні моменти, а інформаційний супровід надав Черкаський молодіжний ресурсний центр.

У цілому проект тривав вісім днів, але ще близько п’яти студент витратив на те, щоб дістатися місця призначення. «ГО прагнуть мінімізувати витрати на логістику, тому будьте готові до несподіванок у виборі шляху та засобів пересування», – зазначив студент. Артем Новіков розповідає, що будь-хто має можливість взяти участь в “Erasmus+”. Важлива умова – необхідно бути членом громадської організації, що співпрацює з Європейською комісією.

Про участь в програмі студент не шкодує, оскільки здобув нові знання та навички. «Перш за все я отримав потужну прокачку англійської. І хоча континентальні європейці не є носіями мови, живе спілкування набагато продуктивніше сухої теорії та граматики. У цілому, я в захваті від цієї програми. Крім того, зміг скуштувати національні страви іспанської кухні, поспілкувався з учасниками програми й місцевим населенням, а також плавав в Атлантичному океані в січні. Сподіваюся, що й далі зможу брати участь у таких проектах», – зазначив Артем Новіков.

Текст: Світлана Небилиця, 4-Ж. 

Фото із особистого архіву Артема Новікова. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *