Студентка-журналістка перемогла в конкурсі з фактчекінгу

Фото з особистої сторінки у “Фейсбук” Єви Кравчук

Єва Кравчук отримала перемогу в конкурсі з перевірки інформації 18 березня. Про це повідомляє наш кореспондент.

Конкурс відбувся у межах тренінгу, який проводив головний редактор проекту «БезБрехні» Олександр Гороховський у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницього. Студентка дослідила політичне висловлювання політика і виявила неправду. Вона проаналізувала діяльність черкаського посадовця Олександра Вельбівця, зокрема здійсненні ним покупки.

За словами студентки, брати участь у конкурсі вирішила, коли почула про те, що переможець буде проходити стажування у Німеччині.

– Це та країна, яку я обожнюю. Коли почула, що стажування відбудеться саме там, ще й у виданні “TAZ” (“Тац”), то захотіла будь-що перемогти. Загалом стажування буде проходити три дні у формі лекцій та тренінгів, – розповіла Єва Кравчук. 

Каже, що писати роботу було не складно. Студентка також зазначила, що витратила близько години для того, аби перевірити інформацію та оформити сам фактчекінг. 

– Усі способи перевірки є в інтернеті, тож проблем з пошуком інформації не виникало, що зекономило купу часу. В університеті нас вчили способів перевірки, зокрема, пошук фейків за допомогою різних сайтів, а також розвивали критичне мислення, що мені знадобилося і під час написання свого матеріалу, – зазначила Єва Кравчук.

Нагадаємо, що минулого року в конкурсі з фактчекінгу також перемогла студентка-журналістка Ольга Артюх. Того разу вона отримала грошовий приз у сумі п’яти тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *