Робота стала життям, колеги – родиною

Яна Тарасенко, екс-журналістка телеканалу СТБ. Випускниця 2017 року (фото з власного архіву героїні)

Вона відкрита та щира, готова прийти на допомогу до тих, хто потребує. Яна Тарасенко знайшла себе в соціальній журналістиці та присвятила цій справі майже три роки. Період, коли дівчина була в команді медійників телеканалу «СТБ», вона називає не роботою, а життям. Майже весь час молода журналістка проводила в студії, на зніманнях, тому колеги стали друзями, а з деякими героями своїх проектів підтримує зв’язок і донині.

Яна з усмішкою розповідає, що кожен колектив, частиною якого вона була, їй надзвичайно подобався. Зокрема, викладачі в університеті не лише навчали, а й могли порадити щось як друзі, підтримати, коли це було необхідно. Вони з розумінням ставилися до того, що дівчина ще й працювала за фахом. «Яна завжди була цілеспрямованою. Вона все встигала поєднувати: і роботу, і навчання. Порядна дівчина»,– такою колишню студентку запам’ятала її науковий керівник, доцент кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Олена Надточій.

Робота журналіста вимагає чимало затрат життєвих сил та енергії. Яна працювала в проектах «За живе»,  «Цієї миті рік потому», їй необхідно було тривалий час спілкуватися з різними (подекуди «складними») героями. Протягом усього періоду знімань дівчина, неначе рідна, вислуховувала людину, підтримувала й допомагала їй бути кращою.

Яна перед початком знімання програми  «Цієї миті рік потому» (фото з власного архіву героїні)

Дівчина зізнається, що часом було емоційно складно віддавати частину себе іншим людям. «Я дуже чуттєва, сприймаю все близько до серця. Коли знімали сюжет про хвору людину, я ще тиждень не могла відійти. Хотілося допомогти якось, але розуміла, що нічим не зараджу», – пригадує дівчина.

Яна дуже відповідальна в роботі. Дівчина викладалася на повну, щоб допомогти людям, які звернулися в проект, змінити своє життя. Та результат більшою мірою залежав не від неї, і журналістку пригнічувало, коли герої здавалися, не завершували розпочате на шляху до своєї мрії. Вона віддавала всю себе й того ж очікувала від інших. Коли живеш роботою, як Яна, то професійне виснаження настає значно швидше, тому нині дівчина зробила творчу паузу, щоб перевести дух для нового початку.

Оксана Секретаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *